دنبال هر بهونه ای میگردم که زیر کار فرار میکنم. این عادت همیشگی من بوده چه وقتی ایران بودم و چه اینجا با همه ی کارهایی که داشتم و باید انجام میدادم. هوا که بهاری می شد دیگه خودم نبودم و نیستم! از هرفرصتی استفاده میکنم که برم بیرون. برم اصلا فقط راه برم و انرژی بگیرم از افتاب و هوای خوب. اشتهامم فوق العاده بیشتر میشه تو این هوا! انقدر که میخورم و احساس میکنم وزنم داره میره بالا ولی وقتی وزن میکنم خودمو تغییری نکردم و فقط حسم بوده! تقریبا هر اخر هفته دارم میرم کوه و ورزش! استرس کارم به شدت بالا رفته و امسال یه سال خیلی مهمه برام. تو ایسنتاگرامم از اون لحظه های کوهنوردی عکس میزارم و یا وقتی که میخندم البته خیلی کم! چون ادمها خیلی سطحی نگر شدن و منم حوصله ندارم یه نکته خیلی واضحه رو تکرار کنم و بگم این ظاهر زندگیه و خوشی هایی که تو لحظه اتفاق میافته! یه دوست ایرانی بهم چند وقت پیش زنگ زد و از همون اول بلافاصله بعد از سلام شروع کرد به غر زدن و از اوضاع بد مالیش و اتفاقای بدی که براش افتاده و هزارتا چرت و پرت دیگه گفت و منم که واقعا حوصله شنیدن ناله هاشو نداشتم قط کردم. بعد از دو روزم بش تکست دادم که گوشیم خاموش شد! برامم مهم نبود چی فکر میکنه. من وقت شنیدن غرهای بقیه رو ندارم. تقریبا ده روز پیش تصادف کردم اما هیچکس نفهمید. پام سیاه و کبود شده بود و دستهام زخمی! تنها کسی که بش گفتم اقای گیلاس بود. بعدم به روزی خودم نیاوردم و به کارام رسیدم و اخر هفته با همون پای کبود و متورم رفتم کوه! هیچی نباید ادمو متوقف کنه. زندگی خیلی کوتاهتر از اونیه که با ناراحتی و انرژی منفی بگذرونیمش. تو ایران چندین جا سیل اومد! خوزستان ملت با هم تلاش کردن و جلوی سیل رو گرفتن و تهدید رو به فرصت تبدیل کردن و تهش شنا و اب بازی!!!!! چرا خوزستان موفق تر از شهرهای دیگه بود تو مواجهه با این بلای طبیعی؟ دلیلش واضحه چون انقدر با مصیبتهای متفاوت رو به رو شدن که یاد گرفتن واکنش سریعتری نشون بدن و البته به جای اه و ناله کردن یه حرکتی بزنن . تو یکی از مصاحبه ها فردی که تلاش میکرد میگفت من که چیزی دیگه ندارم سیل بیاد اینارو ببره بدبخت میشم و زندگی دیگه برام ارزشی نداره! جلوش می ایستم تلاشمو میکنم اگه هم نشد خودمم بمیرم! شاید خیلی ناامیدکننده باشه اگه به دید منفی به این قضیه نگاه کنیم. اینکه چقدر ملت بدبختی داریم که حتی دلش نمیخاد جونشو نجات بده! اما نکته طریف و مثبتش اینه که این ادم و ادمهایی مثه اون هنوز امید دارن و میدونن که میتونن یه کاری کنن با همدیگه!بالاتر از سیاهی رنگی نیس و میخاد چی بشه مثلا؟ من همه ی تلاشمو میکنم و میدونم که موفق میشم! اینه اون دیدی که این ادم به جریان سیل داشت و موفق هم شد.

حالا تو این گیرودار سیل و مصیبت نماینده های مجلس لباس سپاهه پوشیدن و بچه بازی جدیدی راه انداختن! من نمیدونم این وقاحت کی تموم میشه؟ نمیدونم اینا تا کی میخان اینطوری سواری بگیرن از ملت . 

کتابایی که اخیرا خوندم و تموم کردم اینا بوده , blink by Malcom Gladwell, و کتاب دیگه ای که خوندم  the power of moment by Chip Heath, و you are a badass by Jen Sinero این کتابا هر کدوم کلی اطلاعات خوب و عالی راجع به شاد بودن و نحوه ی درست فکر کردن و زندگی کردن دادن که با خوندشون احساس بهتری پیدا کردم. شاید اگر نویسنده رو حتی سرچ کنین بتونین ترجمه فارسی کتابها رو پیدا کنین.  

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دبستان دخترانه هیات امنایی حاج یدالله کیانی ایکس باکس من عاشقانه های یک اعتراف تحقیق و مقالات علوم تربیتی دانلود کتاب Raz دیرین دیرین گناهان کبیره برنامه یوتنکیو حسین الساری ابوارکان